Warsztaty teatralne

ponad 2 lat temu

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Teatr, będący z natury rzeczy syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości.

Dziecko w wieku przedszkolnym wykazuje naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji, na przykład: w śpiewie, mowie, geście, ruchu.

Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka.

Dlatego też przedszkolaki z gr I i III wzieły udział w warsztatach teatralnych zarówno na terenie przedszkola jak i w pobliskim Domu Kultury. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone wspólną zabawą, może w przyszłości niektóre z nich zostaną prawdziwymi aktorami.