Kontakt
Samorządowe Przedszkole nr 110 im. Marii Kownackiej


Galeria

Witamy w dziale galeria
Dzień Chłopaka

Dnia 30 września w przedszkolu obchodziliśmy ?Dzień Chłopaka?. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in. kolorowe laurki, krawaty, wręczyły upominki, dyplomy oraz złożyły życzenia. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich dzieci. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Dzień marchewki

Dzieci z naszego przedszkola bardzo lubią obchody nietypowych świąt. Tym razem przedszkolaki obchodziły Dzień Marchewki, poznały jej walory odżywcze, dowiedziały się w jaki sposób rośnie a na koniec wykonały przepyszne muffinki marchewkowe!

Jesienne zabawy badawcze i eksperymenty

Odkąd nadeszła jesień, podczas zajęć wiele rozmawiamy na temat tej pięknej pory roku. Wokół nas dominują piękne jesienne kolory: czerwony, pomarańczowy, żółty oraz brązowy. To doskonały czas na zabawy badawcze i eksperymenty. Nasze przedszkolaki dowiedziały się jakie skarby skrywa dynia, wyjeły, posortowały i wysuszyły pestki dyni, następnie wspólnie zrobiły dyniowy wulkan. Dowiedziały się dlaczego jabłka brązowieją oraz jak temu zapobiec, a także wykonały eksperyment pt. ?Dlaczego liście zmieniają kolor??. Co więcej, po uzbieraniu jesiennych darów: szyszek, żołedzi, kasztanów i liści, wykonały ścieżkę sensoryczną i bez problemu pokonały trudną trasę!

Dzień Chleba

Dnia 16 pażdziernika obchodzony jest Światowy Dzień Chleba.

W związku z tym przedszkolaki z gr III - nasze Sówki dowiedziały się jak powstaje mąka, jak robi się chleb i na czym polega praca piekarza. Dowiedziały sie również jakie są rodzaje chleba oraz jak są składniki potrzebne do jego wypieku. Miały możliwość posmakowania różnych wyrobów piekarniczych, z pewnością każde z nich wybrało swój ulubiony!

Dzień drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Następnie w ogrodzie przedszkolnym zasadziły kolejne drzewa, a także sprawdzały ile lat miały drzewa w naszym ogrodzie, szukały, które z drzew są najwyższe, najgrubsze oraz najmłodsze. Dzięki licznym zabawom badawczym dzieci miały możliwość obcować z naturą. 

Dzień przedszkolaka 2022

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Jako że naszym patronem jest autorka Maria Kownacka, tego dnia wszystkie dzieci przyszły przebrane za postacie z bajek Pani Marii. Nie zabrakło Plastusiów, Bocianów, Żabek, Rogasiów i wielu wielu innych bajkowych bohaterów. Na korytarzu tańczyliśmy do znanych dziecięcych przebojów, dodatkowo dzieci wzieły udział w licznych grach i zabawach integracyjnych. To wydarzenie na pewno na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków!

Dzień Kropki 2022

15 (września) nasze przedszkole obchodziło Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy

Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawie z „Twistem” śladem kropek.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.