Bicie Rekordu w śpiewaniu Hymnu - akcja "Szkoła do Hymnu"

11.11 o godz 11.11 nasze przedszkole wzieło udział w akcji "Szkoła do hymnu" - polegającej na odśpiewaniu czterech zwrotek Hymnu Polski. W tym celu wszystkie dzieci z naszego przedszkola, wraz z zaproszonymi goścmi - Seniorami z osiedla kolorowego, spotkały się na sali przedszkolnej o godz. 11.11 i wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Akademia z okazji obchodów Dnia Niepodległości - gr III

W środę 6.11 dzieci z gr III zaprosiły swoich rodziców na akademię z okazji Obchodów Dnia Niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Wieczornica Patriotyczna - Spotkanie z Seniorami

8 listopada w naszym przedszkolu spotkaliśmy się na wieczornicy z okazji rocznicy odzyskania  Niepodległości. Z zaproszonymi gośćmi członkami z Klubu Seniora przedstawicielami z rady dzielnicy oraz dyrektorem pobliskiej szkoły wspólnie  śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, przypomnieliśmy najważniejsze momenty polskiej historii – walki o niepodległość. Dzieci z gr III i IV wspólnie przygotowały przepiękną akademię upamiętniającą to wydarzenie. Wszyscy zostali udekorowani kotylionami jako symbolami tego ważnego dla Polaków święta.    Na zakończenie dla uczestników wieczornicy były przepyszne ciasta upieczone przez nasze panie kucharki. Spotkanie przy świecach  w duchu patriotycznym pozostanie w naszej pamięci jako refleksyjny, sentymentalny i wzruszający dzień.

Ten dzień utkwi nam w pamięci na kolejny rok, przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy.

Dzień Czyścioszka - gr III

Dzieci z gr III wzieły udział w dniu czyścioszka w ramach udziału w projekcie czytelniczym - Magiczna Moc Bajek. Dzieci z zaangażowaniem, sprzątały zabawki, czyściły stoliki oraz sprzątały całą salę. Na koniec dnia dla każdego z nich czekał order Pracusia.

Konkurs Rodzinny - Zaczarowana Dynia - Karoca Kopciuszka

Dzieci wraz z Rodzicami wzieły liczny udział w konkursie rodzinnym pt. Zaczarowana Dynia - Karoca Kopciuszka, w ramach międzynarodowego projektu czytelnicznego "Magiczna Moc Bajek". W naszym przedszkolu pojawiło się mnóstwo przepięknych pojazdów dla Kopciuszka, prowadzonych przez myszy, konie czy kucyki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał przepiękne nagrody i podziękowania. Jeszczd raz dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!

Pani Ela -nauczycielka maluszków z wizytą w gr IV

W sali przedszkolnej gr IV pojawił się szczególny gośc - pani Ela, wychowawca grupy maluszków. Czytała naszym przedszkolakom stare baśnie: "Dziadek do orzechów",  oraz "Dziewczynkę z zapałkami". Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek i chętnie odpowiadały na zadane pytania.

Kolorowy Tydzień - gr III

Dzieci z grupy III wzieły udział w akcji matematycznej pt "Kolorowy Tydzień". Przez cały tydzień przychodziły do przedszkola ubrane w inny kolor: poniedziałek- czerwony, wtorek- zielony, środa - niebieski, czwartek - żółty, piątek - tęczowy. W każdym dniu na dzieci czekały inne zadania matematyczne: porównywanie długości, orientacja w przestrzeni, dodawanie odejmowanie na materiale konkretnym, zabawy z figurami geometrycznym, zagadki logiczne i wiele wiele innych zadań. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały kolejne zadania i nie mogły się doczekać tego co na nich będzie czekało następnego dnia.