Bicie Hymnu dla Niepodległej

Jak co roku, w innych okolicznościach niż zwykle, z zachowaniem odpowiedniego dystansu spotkaliśmy się wspólnie wszyscy na korytarzy i odśpiewaliśmy Hymn Polski dokładnie o godz. 11.11 we wtorek 10.11. Dzieci z przejęciem śpiewały wszystkie zwrotki Hymnu, a nam do dzisiaj brzmi w uszach Mazurek Dąbrowskiego...

Pokaz mody patriotycznej

Nasze najstarsze przedszkolaki -Plastusie wzieły udział w pokazie mody patriotycznej.We wtorek 10.11 pojawiły się w przedszkolu ubrane w biało-czerwone barwy i dumnie zaprezentowały swoje stroje innym dzieciom!

Kodowanie u maluchów

Maluchy poznały tajniki kodowania, bardzo dobrze radziły sobie z rozwiązywaniem prostych zadań matematycznych, a przede wszystkim robiły to z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie to wyjątkowa uroczystość a dla przedszkolaków wielkie przeżycie. Tym razem niestety nie mogliśmy zaprosić Rodziców ale stworzyliśmy w sali atmosferę wyjątkowej chwili. Chwili, kiedy z maluszka dzieci stają się "prawdziwymi" przedszkolakami. Towarzyszył temu krótki występ artystyczny w wykonaniu maluszków, gdzie dzieci udowodniły, że potrafią już wyrecytować wiersze i zaśpiewać piosenki, nie straszne są im tańce a policzyć umiemy wszystkie palce u swej rączki. Zagraliśmy na instrumentach perkusyjnych i złożyliśmy słowa przysięgi przedszkolaka. Na zakończenie pani Dyrektor pochwaliła występ dzieci i maluszki zostały pasowane na przedszkolaków.

Każde dziecko otrzymało dyplom pasowania oraz drobny upominek. Drodzy Rodzice macie powód do zadowolenia i dumy z waszych pociech !

Code Week

Przedszkolaki uwielbiają zabawy związane z kodowaniem, świetnie odnajdują się w programowaniu ozobotów, ustalaniu współrzędnych czy zabawach z kubeczkami. Jak co roku dzieci z gr IV wzieły udział w ogólnoświatowej akcji CODE WEEK. Gratulujemy wytrwałości!

Święto drzewa

W październiku wszyscy wspólnie obchodziliśmy święto drzewa. Każda grupa zasadziła swoje własne "drzewo" w ogrodzie przedszkolnym. Mamy nadzieję, że będą rosły zdrowe i silne!

Dzień Przedszkolaka

W tym roku niestety nie mogliśmy wspólnie obchodzić Dnia Przedszkolaka, jednakże każda grupa w swoim własnym gronie świętowała ten dzień. Dzieci brały udział w licznych zabawach ruchowych, bawiły się z balonami, chustą animacyjną, brały udział w wyścigach po torze przeszkód a na koniec otrzymały słodziutki poczęstunek!

Dzień Kropki

"Każdy z nas jest wyjątkowy" - pod tym hasłem nasze przedszkolaki obchodziły święto kropki 16 września. Najpiew dzieci zapoznały się z historią o Vashti, a później wzieły udział w licznych zakropkowanych zabawach.