Kontakt
Samorządowe Przedszkole nr 110 im. Marii Kownackiej


Galeria

Witamy w dziale galeria
 
* Zabrania się kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania zdjęć zamieszczonych na naszej stronie internetowej.

Andrzejki 2021
„ANDRZEJKI” W PRZEDSZKOLU

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Dzień Piżamy

W piątek 26 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Piżamy. Akcja ta przeprowadzona została pod patronatem Fundacji "Gdy goni nas czas", wszystkie dzieci przyszły do przedszkoli przebrane w piżamy, po to aby wesprzeć dzieci leżące w szpitalach na oddziałach onkologicznych. Dodatkowo napisaliśmy laurki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla chorych dzieci, a Rodzice wpłacili dobrowolne kwoty na fundację. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie!

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada br. przedszkolaki z grup: Misiów, Biedronek, Krasnali oraz Plastusiów uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", 'Jadą, jadą misie". Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Pokaz mody patriotycznej
W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” w naszym przedszkolu odbył się POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ.

Głównym celem pokazu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.
Jak na prawdziwym pokazie mody dzieci prezentowały swoje stroje przy dźwiękach muzyki. Dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci wyglądały wspaniale. Tego dnia nie zabrakło ciekawych zabaw i konkursów, odbył się również „Quiz wiedzy o Polsce”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „Dyplom Małego Patrioty” przygotowany przez wychowawców grup.

Dla Niepodległej - Śpiewanie Hymnu

W przededniu Dnia Odzyskania Niepodległości nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i przedszkolaki odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.Było patriotycznie, biało-czerwono i …bardzo wzruszająco.

Dzień Niepodległości

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków 

Dzień Niepodległości i Pasowanie na Przedszkolaka

10 listopada obchodziliśmy uroczystość Dnia Niepodległości Polski. Z tej okazji dzieci przygotowały występ artystyczny, recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki, tańczyły oraz grały na instrumentach perkusyjnych. Na koniec występu odbyła się również bardzo ważna chwila podczas, której najmłodsze dzieci z naszej grupy zostały pasowane na przedszkolaków. Maluszki złożyły uroczystą przysiegę przedszkolaka a Pani Dyrektor dokonała pasowania. Za przepiękny występ i zaangażowanie dzieci otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Warsztaty teatralne

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Teatr, będący z natury rzeczy syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości.

Dziecko w wieku przedszkolnym wykazuje naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji, na przykład: w śpiewie, mowie, geście, ruchu.

   Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka.

Dlatego też przedszkolaki z gr I i III wzieły udział w warsztatach teatralnych zarówno na terenie przedszkola jak i w pobliskim Domu Kultury. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone wspólną zabawą, może w przyszłości niektóre z nich zostaną prawdziwymi aktorami. 

Warsztaty w muzeum w Sukiennicach

Przedszkolaki z gr III wzieły udział w warsztatach muzealnych w muzeum nad Sukiennicami. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z oryginalnymi zabytkami i ich historią. Wzieły udział w licznych zabawach tropiących a na koniec każde z nich stworzyło swoje własne dzieło sztuki!

Wycieczka na Wawel - gr I

Grupa I wzieła udział w lekcjach muzealnych na Wawelu. Zwiedzanie Wawelu rozpoczęliśmy od wawelskiego dziedzińca, następnie zwiedzaliśmy Katedrę Wawelską i Dzwon Zygmunta. Warto było wspiąć się aż na trzecie piętro Wieży Zygmuntowskiej, by zobaczyć roztaczającą się stąd panoramę Krakowa i dzwon Zygmunta. Później przeszliśmy na dziedziniec zamkowy, który obiegają piękne, renesansowe krużganki. I tam przedszkolaki dostrzegły pierwsze smoki, czające się na dachach królewskiego zamku. Skąd się tam wzięły? Staropolskie nazwy „gargulce” lub „rzygacze”, to określenia ozdobnych zakończeń rynien dachowych w kształcie smoków, które „wypluwają” deszczówkę jak najdalej od zabytkowych, wawelskich murów. W poszukiwaniu większej ilości smoków weszliśmy do Smoczej Jamy, żeby zobaczyć jak naprawdę mieszkał Smok Wawelski. 

Pogoda dopisała - mamy wiele pamiątkowych zdjęć, ale jest tam jeszcze tyle do zobaczenia...a tu czas naglił i pora wracać do przedszkola...