Galeria

W Biedronkach odbyły się kolejne zajęcia z sensoplastyki. Tym razem gościem honorowym była DYNIA. Ugotowany miąż w połączeniu z mąką ziemniaczaną stworzył nam wspaniale pachnącą dyniolinę! Dodatkowo mieliśmy możliwość zabawy różnymi ziarnistościami: soczewicą, kaszą oraz ciecierzycą. Zapraszamy do fotorelacji ;).
W grupie II odbył się Dzień Dyni. Najpierw dowiedzieliśmy się jakie tajemnice skrywa dynia, wąchaliśmy ją, kroiliśmy, wyjmowaliśmi miąż oraz pestki, następnie zrobiliśmy dynie z rolek po papierze toaletowym. Wydrążony miąż posłuży nam podczas najbliższych zajęć z sensoplastyki.
Dobry i zły dotyk był tematem przewodnim zajęć otwartych dla Rodziców w grupie IV, które odbyły się 18 października. Dzieci dowiedziały się kto i w jaki sposób może ich dotykać. To bardzo delikatny i poważny temat rozmowy z dziećmi, ale również bardzo ważny, by wiedziały, że nie można bać się powiedzieć NIE. Dzieci świetnie radziły sobie z przygotowanymi zadaniami a Rodzice odegrali scenki obrazujące prawidłowe i nieprawidłowe zachowanie dzieci w niebezpiecznych sytuacjach, z jakimi mogą się spotkać.
16 października najmłodsze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Chleba. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. ?Od ziarenka do bochenka.? Poznały etapy pracy produkcji chleba oglądając film edukacyjny ?Jak produkowany jest chleb?oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Na koniec przedszkolaki spróbowały różnych rodzajów pieczywa, okazało się, że ten biały chleb nie koniecznie jest najlepszy ;).
17 października wybraliśmy się do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku mieszczącej się w Sukiennicach. Dzieci miały okazję zobaczyć wspaniałe dzieła sztuki wybitnych artystów. Wysłuchać ciekawych informacji na ich temat oraz wykonać zadania, które przygotowała dla nas pani przewodnik. Czekając na wejście do muzeum udało nam się posłuchać hejnału granego z wieży Kościoła Mariackiego a pani przewodnik opowiedziała nam ?Legendę o dwóch wieżach?. Podczas tej wycieczki dowiedzieliśmy się wielu nowych i interesujących rzeczy.
Wiemy już jak radzić sobie z naszymi emocjami, aby uporać się ze złością wykonaliśmy gniotki. Co było potrzebne? Mąka, Balony i dobra zabawa ;).
W dniu 11.10.2024r. wszystkie przedszkolaki udały się do Żywego Muzeum Obwarzanka aby poznać jego historię, magiczne składniki i proces jego powstawania?. Wizyta w muzeum rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia. Przedszkolaki dowiedziały się skąd wziął się obwarzanek oraz po czym można poznać prawdziwego i oryginalnego krakowskiego obwarzanka. Głównym punktem wycieczki było oczywiście wykonanie swojego własnego obwarzanka, dzieci z zapałem rolowały, wałkowały, lepiły ciasto. Kiedy każdy ulepił już swój krążek mógł zobaczyć na ekranie (ze względów bezpieczeństwa ) jak obwarzanki się parzy a następnie wkłada do gorącego pieca. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał dyplom czeladnika oraz zabrał do przedszkola swój wypiek. Pychota!