Pożegnanie starszaków

Rzecz to wielka niesłychanie gdy starszakiem się zostanie !

Wtedy trzeba wszystko wiedzieć:

- pięknie bajkę opowiedzieć,

- narysować,

- tańczyć,

- śpiewać,

- na nikogo się nie gniewać,

- znać zasady wychowania,

- a także, pilnie uczyć się czytania !

W naszym przedszkolu w ciągu roku całego ? każdy przeżył coś miłego.

A dziś wśród miłych gości pożegnamy się w radości.

Zaś na dalszą drogę życia,
Weź trzy czarodziejskie słowa:

PROSZĘ,

PRZEPRASZAM,

DZIĘKUJĘ,
I w sercu je zachowaj!

DZIEŃ DOBRY, DO WIDZENIA,
Niech obce ci nie będzie.

A dni spędzone w przedszkolu
Wspominaj mile wszędzie !

Akcja "Sprzątamy dla Polski"

Ekologia i klimat to tematy zajmujące coraz więcej miejsca w przestrzeni debaty publicznej. Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko. W piątek, 21 kwietnia, w ramach akcji "Sprzątamy dla Polski" dzieci z naszego przedszkola chwyciły za worki, rękawiczki i posprzątały tereny zielone.

Już po raz piąty w całym kraju odbywa się akcja ?Sprzątamy Dla Polski?. Jej celem jest wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci.

Zanim jednak maluchy pozbierały to, co zostawili po sobie inni, odbyła się pogadanka o prawidłowej segregacji odpadów. Wyposażone w worki i rękawiczki dzieci zabrały się do pracy. Dzięki nim w okolicy przedszkola oraz w Parku Miejskim zniknęły śmieci.

Poprzez udział w akcji maluchy udowodniły, że dbają o środowisko, które nas otacza oraz chcą żyć i bawić się w czystych miejscach bez śmieci i zanieczyszczeń. Wielkie brawa!

Projekt: Zaczarowane Ogrody Krakowa - Śladami Stanisława Wyspiańskiego

Przedszkolaki z gr. IV w ramach projektu organizowanego przez Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie wzieły udział w pierwszej wycieczce śladami Stanisława Wyspiańskiego. Dzieci miały możliwość poznania sekretnych ogrodów w Krakowie, dowiedziały się kim była historyczna postać Stanisława Wyspiańskiego, zapoznały się z jego witrażami, a przede wszystkim poznały historię Krakowa.

Ipomocni.pl

28.04. przedszkolaki z najstarszej grupy wzieły udział w projekcie Ipomocni.pl zrealizowanym pod honorowym patronatem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie. Dzieci dowiedziały się jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w różnych miejscach pracy.