Dzień Św. Patryka 2023

W piątek, 17 marca,  jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka ? irlandzkie święto narodowe i religijne.  Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Sprawcą tego zdarzenia była p. dyrektor, która nwcześniej na  zajęciach  zapoznała dzieci z  legendę o św. Patryku ? patronie Irlandii, zwyczajach i symbolach związanych z tym świętem. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun,  który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Podczas wspólnej zabawy wzbogaciliśmy nasze słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim ? rainbow, gold, shamrock, Leprechaun oraz świetne się bawiliśmy przy dźwiękach irlandzkiej muzyki.Na zakończenie szukaliśmy skarbu...i znaleźliśmy go !!!

To był bardzo fajny, zielony dzień w języku angielskim.

Dzień Mężczyzn 2023

Po Dniu Kobiet przyszedł czas na Dzień Mężczyzn. W tym dniu to wszyscy nasi chłopcy zasłużyli na królewskie traktowanie. Najpierw wspólnie ustaliliśmy kodeks gentelmana, odbyły się sportowe zawody, ćwiczące szybkość i refleks. Chłopcy byli zachwyceni!!!

Dzień Kobiet 2023.

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste ?100 lat?, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się  w SPA. SPA w męskim wykonaniu to prawdziwa przyjemność. Maseczka z ogórków, lawendowa mgiełka, masaż twarzy i nóg, no i oczywiście malowanie pazurków?

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Dzień Dinozaura 2023

26 lutego to Dzień Dinozaura. Dziś obchodziliśmy święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk" dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za  przyniesienia zabawkowych dinozaurów i książeczek.

Dzień Kota

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci przyniosły mnóstwo zabawek i kocich akcesoriów. Nie zabrakło zabaw, rozmów na temat opieki nad kotem oraz konkursów. Uhonorowaniem dzisiejszego dnia była wizyta kota Piksela w naszym przedszkolu.